Руїни старовинного поселення Макронисос

Руїни старовинного поселення Макронисос

Руїни старовинного поселення Макронисос

Руїни старовинного поселення Макронисос

Одним з найцікавіших археологічних відкриттів в Айа-Напа стали руїни древнього поселення Макросонисс поблизу західних околиць міста. Сьогодні тут відкриті для огляду дев’ятнадцять гробниць, що належать до елліністичного і римського періодів в історії Греції.

Стародавні руїни привернули увагу «чорних копачів» ще в середині XIX сторіччя. На жаль, в цей час поховання були по-варварськи розграбували. В результаті системних археологічних робіт, які почалися в 90-х роках XX століття, були виявлені добре збереглися скельні могильники і невелике святилище на схід від них. Поховання складаються з сходів, що ведуть вниз, до прямокутного входу, закритому, як правило, величезною кам’яною плитою. Далі слід похоронна камера, в центрі якої на підлозі знаходиться прямокутна виїмка, а по боках – лави. У деяких склепах прямо навпроти входу в скельній породі вирубана ще одна виїмка, але здебільшого всі 19 поховання абсолютно ідентичні. Вчені припускають, що тіла при похованні поміщалися в глиняний саркофаг, а потім вже – у похоронні склепи.

Святині древнього поселення являє собою просту прямокутну споруду, створену з необроблених камінних брил. Залишки вогнищ навколо могильника говорять про використання вогню під час проведення похоронних церемоній стародавніх греків і римлян.