Руїни стародавнього Одеона

Руїни стародавнього Одеона

Руїни стародавнього Одеона

Руїни стародавнього Одеона

Острів Крит щороку приваблює безліч туристів своїми прекрасними пейзажами, а також архітектурними, історичними і культурними пам’ятками. Однією з них є руїни давньоримського театру Одеона. Його виникнення датуються 1 століттям нашої ери. Під будівлею Одеона знаходилося кругле спорудження Періоду Архаїки, в стінах якого були розташовані величезні камені з Кодексом Гортины (давньоримське письмо). Вони були вбудовані в відреставрована будівля римського театру. В 824 році нашої ери Одеон зруйнували араби.

У 1884 році випадково виявили частини написи Кодексу Гортины. Потім в 1899 році в районі Одеона були розпочаті розкопки, які проходили під керівництвом Л. Пернье і Ф. Альбера. Завершилися вони тільки в 1921 році. У 1956 році Одеон зміцнили, в даний час північ кругової стіни споруди захищений спеціальною конструкцією, в яку вбудована напис.

Будівля Одеона має два входи і оркестрову яму напівкруглої форми, облицьовану сірими і білими мармуровими плитами. Також тут розташована піднесена сцена, також викладена мармуром і цеглою. У північній стіні сцени Одеона були побудовані чотири широкі ніші для статуй. З глядацьких місць, на жаль, збереглися лише три ряди лавок.