Рудольфінум

Рудольфінум

Рудольфінум

Рудольфінум

Рудольфінум – це великий концертний зал в центрі Праги,де також проводяться різноманітні виставки. Палац, витриманий в стилі неоренесансу, подарований місту Чеським ощадним банком і гаходится на площі, що носить нині ім’я Яна Палаха. Свою назву Рудольфінум отримав на честь принца Австро-Угорської імперії Рудольфа.

На початку 70-х років XIX століття, Чеський ощадний банк викупив земельну ділянку «на Рейдишти» і використав його під господарські споруди. На честь 50-річчя Чеського ощадбанку, його правління вирішило побудувати на цій ділянці будинок «Будинок майстрів мистецтв» і профінансував будівництво за рахунок коштів банку. Авторами проекту стали чеські архітектори Йозеф Шульц і Йозеф Зитек. Аттик цієї величної будівлі прикрашені скульптурами великих композиторів, а їх твори зображені на стінах палацу. Входи в будівлю і концертний зал охороняють кам’яні сфінкси, груди яких прикрашає золота бджола – символ банку.

Палац був підданий масштабної реконструкції в 1990-1992 роках, відновними роботами якою керував архітектор Карл Прагер. Після повернення Рудольфинуму первісного вигляду, він став концертним майданчиком Чеського симфонічного оркестру. Благородство архітектурного стилю, експозиції галереї та чудові концерти в залі Дворжека радують туристів та корінних жителів чеської столиці.