Ринок Виктуалиенмаркт

Ринок Виктуалиенмаркт

Ринок Виктуалиенмаркт

Ринок Виктуалиенмаркт

Виктуалиенмаркт (Viktualienmarkt) – старовинний продовольчий ринок, який розташований в самому центрі Мюнхена. Був заснований королем Максиміліаном I 2 травня 1807 року. В наші дні торгівлю на ньому ведуть щодня, крім неділі та святкових днів. Виктуалиенмаркт є найвідомішим продуктовим ринком Мюнхена. Він розташований у Старому місті, в 300 метрах на південь від Марієнплац, головній міській площі. Назва ринку відбулося від старонемецкого слова «Viktualien», що позначав будь-які продукти харчування.

Виктуалиенмаркт почав своє існування на початку XIX століття, коли старий міський ринок, розташований на Марієнплац, став занадто малий для швидко розвивається міста. Тому в травні 1807 року король Максиміліан I підписав указ про перенесення ринку на нове місце – на площу між Церквою святого Духа і вулицею Frauenstrasse.

У період з 1823 по 1829 роки Виктуалиенмаркт значно розширився. Пізніше ринок також неодноразово перебудовувався і розширювався: з’явилися фруктовий і хлібний павільйони, зали для торгівлі м’ясом і морепродуктами.