Ринок Колумба

Незважаючи на свою назву, до великому мандрівникові цей центр торгівлі не має ніякого відношення. Але ім’я знаменитого першовідкривача дісталося ринку завдяки випадковому збігу обставин. Ім’ям Христофора Колумба названа одна з вулиць, між якими знаходиться будинок.

Будівля ринку Колумба в стилі модерн було побудовано в період з 1914 по 1916 рік. Автором проекту був Франсіско Мора Беренгер, випускник Барселонської Вищої школи Архітектури. Будівельному мистецтву він навчався, маючи тісні зв’язки з каталонськими модерністами, уважно вивчав роботи знаменитого майстра Антоніо Гауді. Металеві балки і несучі опори, з яких складається конструкція, створюють візуальне відчуття легкості й ажурності, що здається дивним при досить великих габаритах.

Перший поверх будівлі було відведено для розміщення торгових місць. Потрапити всередину можна було через вісім входів, двері яких були виготовлені з металевого профілю і сталевих листів. Входи рівномірно розподілені по всьому периметру будівлі. У 2003 році були проведені дорогі роботи по реконструкції ринку, який тепер став зразковим сучасним торговим центром.