Річка Терек

Річка Терек

Річка Терек

Річка Терек

Північний Кавказ відрізняється красивими гірськими схилами і хребтами, мальовничою природою і стрімкими річками. Одна з таких гірських річок – Терек, що в перекладі з карачаєво-балкарського мови «терк суу» означає – «швидка, стрімка вода або річка».

Починається річка на схилі Головного Кавказького хребта (в Трусовском ущелина), з льодовика високої гори Зилга-Хох. Довжина річки становить 623 кілометра, і протікає вона по території таких держав як Грузія, Північна Осетія, Кабардино-Балкарська Республіка, Ставропольський край, Чечня і Дагестан. Площа водозбірного басейну Терека – 43 200 квадратних кілометрів.

На берегах річки розташовані такі міста: Владикавказ, Беслан, однойменний місто Терек, Травневий, Моздок і Кизляр. Річка має дуже важливе промислове значення, адже на ній побудований Терський каскад ГЕС, що включає Дзау ГЕС, Эзминскую ГЕС і Павлодольскую ГЕС.

У пониззі річки Терек завжди повно рибалок, оскільки саме тут переважають такі цінні види риб як лосось, сазан, форель, сом, судак і вусань.