Річка Шаху

Річка Шаху

Річка Шаху

Річка Шаху

Річка Шаху протікає по території Краснодарського краю. Це друга ріка по довжині і повноводності після Мзымты, яка проходить по всьому Чорноморському узбережжю. Свій початок річка Шаху бере на висоті 1718 метрів, в околицях гори Чура. Пройшовши 60 кілометрів, Шаху впадає в Чорне море. Її гирло знаходиться в Сочі, в районі Головінка.

Крім Сочі вздовж річки Шаху зросли Малий і Великий Кичмаи, Бабук-Аул і Солохаул. У верхній частині річки зустрічаються 33 водоспаду. Ця частина проходить по горах і вбирає в себе гірські струмки, але не тільки струмки наповнюють води річки. Річка Шаху має праві притоки – річки Буший, Ацэпс, Ажу, Псий і Малий Бзныч. Найдовша з них Ажу, її довжина становить 11 кілометрів. Зліва в Шаху впадають річки Бзгоу, Бзыч, Білий і Кичмай. Найдовша з них – річка Бзыч, її довжина 25 кілометрів.

Головною підживленням річки Шаху служать опади (сніг та дощ), підземні води і стаявший сніг. Нерідко на річці трапляються паводки, коли занадто довго йдуть проливні дощі або в її води потрапить підталий сніг з високогірних схилів. Єдиний час в році, коли паводки річці не загрожують – це січень і лютий, коли сніг лежить щільно і танути не збирається.