Річка Дюден

Річка Дюден

Річка Дюден

Річка Дюден

Річка Дюден є своєрідним магнітом, що притягує велику кількість туристів своїми двома унікальними водоспадами, названих по імені річки. Верхній Дюденский водоспад має також назву Водоспад Олександра Македонського, а Нижній Дюденский водоспад іноді називають Карпузкалдыран. Живиться річка серією карстових джерел Кыркгезлер. Крім того, води річки Дюден виробляють величезні електричні потужності на двох гідроелектростанціях.

Води річки Дюден утворених на водоспадах є вкрай популярним місцем відвідування туристами. Заповзятливі турки організовують сюди екскурсійні рейси. Крім того, навколо водоспадів відбудовано велика кількість місць відпочинку, звідки відкривається прекрасна панорама на ці творіння природи. В певні моменти часу дрібні краплі води від водоспаду утворюють в падаючих променях сонця красиві веселки. Нижній водоспад чудово можна розглянути при заході круїзних лайнерів в порт Анталії.

В історичні часи річка Дюден мала назву, як зараз називається Нижній водоспад – Карпузкалдыран, що означало «піднімає кавуни». Так, аборигени переправляли з допомогою вод річки Дюден кавуни. Це була своєрідна логістика – зібравши кавуни з баштану, вони опускали їх у води річки, а нижче за течією їх виловлювали і переміщали вже на ринки для продажу.