Річка Белокуриха

Річка Белокуриха

Річка Белокуриха

Річка Белокуриха

Річка з поетичною назвою Белокуриха бере свій початок на північних схилах алтайської гори Синюха. Води свої несе вона на кам’янистих берегах і перекатам, щоб віддати їх своїй старшій сестрі – річці Об.

Белокуриха – річка незвичайна. Чи треба говорити, що вона дуже гарна, як і всі сибірські річки, так вона ще й особливою таємницею володіє. Ніяк не могли второпати місцеві жителі, чому в місцях впадіння в річку прибережних струмочків вода не замерзає навіть у люті морози, і клубочиться над річкою білий пар, огортаючи всі навколо. А потім зрозуміли: струмки ці не прості, а теплі. Це вже потім вчені з’ясували, що вони не тільки термальні, але ще і радонові, і лікують від багатьох хвороб.

Сьогодні по берегах Белокурихи розмістилися санаторії і будинки відпочинку. Тут зцілюють не тільки термальними водами, але прекрасним гірським повітрям, що володіє підвищеною іонізацією. Останнім часом Белокуриха все частіше використовується як гірськолижний курорт. Відносно м’яка для Сибіру зима і достатня кількість снігу дозволяють кататися на лижах з грудня до квітня.