Проспект Леніна

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Архітектура, пам’ятники
>

Назва «проспект Леніна» вулиця отримувала двічі. Вона носила цю назву з 1918-го по 1943-й рік, і з 1944-го по теперішній час. Проте були й інші варіанти. У XVIII столітті її називали Святнаволоцкой, з 1912 по 1918 рік– Бородінської, а в «междуленинский» період, з 1943-го по 1944-й рік – Карельської.

Аж до початку XX століття, майбутній проспект Леніна нічим не відрізнявся від інших міських вулиць. А в 1904-му році на кошти парафіян тут побудували католицький костел, який став міською визначною пам’яткою, особливо після появи в ньому органу (1906 р.). У 1927-му році храм відібрали у віруючих і офіційно не повернули досі.

На новоспеченому ж проспекті нова влада почала нове будівництво. До початку війни тут виросли будівлі Президії Верховної Ради Карело-Фінської республіки, Ради міністрів, Державного університету, з’явилися нові будинки і готелі.

У роки війни проспект сильно постраждав, багато будинків виявилися зруйнованими, але завдяки героїчним зусиллям мешканців Петрозаводська центральна вулиця була відновлена. У 2000-му році святкувалося 80 років Республіці Карелія. До цього заходу проспект Леніна був оновлений і реконструйований.