Президентський палац

Президентський палац

Президентський палац

Побудований в 16 столітті, пізніше палац кілька раз зазнавало грабунків і пожеж – за цієї причини будівля багаторазово реставрувалася. У 1792 році будівлю і зовсім було перебудовано під керівництвом Лаурінаса Гуцявічюса. У 1832 році будинок придбав свій сучасний вигляд – була змінена архітектура палацу, повністю збудована східна частина будівлі, сама будівля було розширено.

У дворі Президентського палацу з 1819 року діяла домова церква, а в будинку кордегарии, розташованому навпроти палацу, у 1901-1915 роках знаходився Музей графа М. Н. Муравйова, який зібрав у собі різні предмети, які належали до епохи Муравйова: два крісла, письмовий стіл, тростина, друку і багато іншого, що належало йому.

Розкішний палац побудований в стилі пізнього класицизму з характерними для цього стилю рисами – регулярністю планування і чіткістю об’ємної форми, симетрично-осьовими композиціями, стриманістю декоративного оздоблення, монументальністю колон. В архітектурному відношенні найбільший інтерес представляють зали другого поверху, декоровані в XIX столітті, з ліпними композиціями на стелях.