Прекрасна криниця

Прекрасна криниця

Прекрасна криниця

Прекрасна криниця

Прекрасний колодязь – це неймовірне гарне твір мистецтва. Знаходиться криниця на головній площі Хауптмаркт Нюрнберг в Німеччині.

Біля колодязя золота піраміда просто вражає вишуканим стовпом з готичними кінцями, з фігурами в квітчастих балдахинах.

Прекрасний колодязь був побудований з 1385 по 1396 роки, майстром – каменярем Генріхом Вехаймом. У своєму підставі колодязь має восьмикутну чашу, яка заповнена водою, на всіх чотирьох ступенях стоять кам’яні фігури, їх всього сорок, що представляють собою світську і церковну імперії. У самому низу розташовуються фігури, що уособлюють собою Філософію і сім вільних мистецтв: астрономію, риторику, граматику, арифметику, діалектику, музику, геометрію. Трохи вище позаду них розташовані фігури 4-х євангелістів і 4-х отців церкви.

Природно, цей прекрасний колодязь всього лише копія, виготовлена з вапняку в 1902 році. Фрагменти оригіналу з пісковика, зруйнованого часом, зберігаються в німецькому національному музеї.

У кованої огорожі колодязя є крутиться золоте кільце, яке не має зварних швів. Говорять, що кільце це без відома майстра вделал учень. У туристів існує прикмета: необхідно загадати бажання і потім покрутити це кільце. Бажання повинно обов’язково збутися.