Поселення Кана Галилейська

Кана Галилейська – поселення в Галілеї, відоме зі згадок в Євангелії від Іоанна як місце шлюбу в Кані Галилейській і де Ісус зробив своє перше чудо: перетворення води в вино і лікування сина царедворця з Капернаума.

Вона розташована на півночі Ізраїлю, поблизу долини Асохис в селі кфар Кана, яка була перенесена на сучасне місце після арабського завоювання, коли давня Кана була зруйнована і покинута її жителями. В даний час в селі кфар Кана населення складають християни і мусульмани.

В результаті переносу села на нове місце всі церкви побудовані тут недавно. Зокрема, особливої уваги заслуговують Францисканська церква, збудована на руїнах християно-іудейської синагоги з арамейської написом і мозаїчною підлогою, присвячена Шлюбу і Диву Кани, а також Греко-православна церква, де прочани зможуть споглядати два кам’яні посудини, подібні тим, які згадуються Іваном у разі Браку і Дива. Згідно з біблійними переказами, це був шлюб одного з Христових апостолів, тому цей випадок увійшов в Євангеліє не просто як перше чудо Ісуса, але і як символ освячення шлюбу таїнства, бажаної Богові.