Портик Октавії

Портик Октавії

Портик Октавії

Портик Октавії – це споруда стародавнього Риму, яке, на жаль, не дійшло до наших днів у своєму первозданному вигляді. В цілому граціозна архітектурна структура зараз виглядає руїнами. Однак у всьому цьому зруйнованому образі можна вгадати всю первозданну красу портика.

Портик був створений за вказівкою Серпня в ім’я своєї молодшої сестри Октавії. Точна дата будівництва, як і сама споруда не була збережена від впливу часу. Вчені вважають, що будівництво здійснювалося трохи пізніше 27 року до нашої ери. Портик Октавії замінив раніше побудований Портик Метелли. Оточений колонами прогулянковий хід включав у себе храми Юпітера Статора і Юно Регіна. Поруч знаходився Театр Марцелла.

Портик Октавії піддався впливу вогненної стихії у 80 році нашої ери. Пізніше був відновлений, найімовірніше Домицианом. Другий раз був відновлений в 203 році нашої ери після ще однієї пожежі Септием Північчю і Каркаллом. В 442 році нашої ери Портик Октавії був частково зруйнований під час землетрусу. Під час відновлення дві колони були замінені аркою, яка дійшла до наших днів.

Портик Октавії був використаний в якості рибного ринку, починаючи з середньовіччя і до кінця XIX століття. Ця функція, яку виконувало споруда, що була відображена у назві прилеглої церкви, яка називається в дослівному перекладі «Церква Святого Ангела в Рибному Ринку».