Пляж Гуардалавака

Назва «Гуардалавака» перекладається як «Спостерігати за коровою». Вважається, що воно походить від однойменного виду чаплі, які мешкають в цьому регіоні. Однак «лавака» — це ще й «здобич» на жаргоні піратів Карибського моря. Швидше за все, в цьому районі пірати ховали награбоване, що і відбилося в топонімі «Гуардалавака». Як би не було, зараз цей пляж другий за популярністю на Кубі після Варадеро. Його особливість не тільки в чистому білому піску і прозорої води. Досить зробити кілька кроків від кромки води, і ось ви вже в джунглях. А рослинність в цьому місці буйна і пишна.
У 900-х метрах від пляжу знаходиться широкий кораловий риф, навколо якого снують дрібні і великі, кольорові і прозорі риби. Тому багато туристів вибирають саме цей пляж заради занять снорклінгом і дайвінгом.
Гуардалавака складається з декількох пляжів, найпопулярніший з яких Пляж Есмеральда. Недалеко від нього (близько 4 км) знаходиться музей під відкритим небом, в якому можна ознайомитися з історією колонізації цього місця. Адже саме на цей берег у 1492 році Христофор Колумб висадився.