Площа Тукая в Казані

Площа Тукая в Казані

Площа Тукая в Казані

Площа Тукая в Казані

Площа Тукая в Казані є центральною площею міста. Свою назву вона отримала в честь поета Габдулли Тукая, хоча місцеві жителі називають її просто – Кільце. На площу виходять дві пішохідні вулиці Баумана і Петербурзька, а так само її перетинає магістральна вулиця Пушкіна. Архітектурний ансамбль площі сформувався лише на початку 21 століття до моменту святкування тисячоліття Казані. Тут можна спостерігати різні стилі – модерн, сталінський ампір та сучасний хай-тек.

На розі вулиць Пушкіна і Профспілкової знаходиться будівля колишнього Центрального телеграфу, сьогодні його займає найбільший в місті й республіці телекомунікаційний оператор ВАТ “Таттелеком”. Неподалік розташований головний корпус Казанського державного фінансово-економічного інституту, побудованого за проектом московського архітектора Ю. Ю. Савицького в 1936 році. Прикладом сталінської архітектури є житловий будинок, що охоплює площу літерою “Р” на розі вулиць Пушкіна та Островського і п’ятиповерхова будівля універмагу “Дитячий світ”.

На спуску біля підніжжя пагорба між вулицями Некрасова і Бутлерова знаходиться пам’ятник татарському революціонеру Муллануру Вахитову. До підніжжя пам’ятника ведуть гранітні сходи, а за п’єдесталом починається меморіальна алея на честь інтернаціоналістів з Казані, загиблих в Афганській війні.