Площа Революції

Площа Революції

Площа Революції

Площа Революції

Площа Революції — центральна площа Вологди. Після тісноти старих міських вулиць, що ведуть до неї, площа вражає своїми розмірами – величезний простір, уздовж якого з трьох сторін єдиним фасадом тягнуться старовинні будинки.

На початку минулого століття вона називалася Спасовсеградская, а ще раніше – Спаська і Сінна. Назва Сінній площі говорить сама за себе: тут, перед в’їздом в стародавній кремль, зупинялися приїжджі гості”, стояли коновязи, йшла торгівля сіном, дровами, фуражним сіном.

Будинки, що оточують площу, мають давню історію. В будівлі нинішньої філармонії з початку XIX століття розміщувалося Дворянське зібрання. Там же знаходився перший музей краю – музей родиноведения. У XVII-XVIII століттях на площі одна за одною з’явилися три церкви Афанасія Олександрійського, Спасо-Всеградская та Миколи Чудотворця. На жаль, вони були зруйновані. В будівлі колишнього будинку купця Свєшнікова народився один із основоположників радянського кіно Р. Васильєв. Тут же в 20-ті роки вперше було відкрито “Артельсоюз” – перше об’єднання знаменитих вологодских мереживниць.

На площі Революції з балкону будівлі Міської думи (нині дитяча музична школа № 1) 6 грудня 1917 року була проголошена Радянська влада. Ось чому посеред площі з’явився монумент з висіченими на ньому барельєфами, присвячений революційним подіям в краї. Звідси починався шлях вологжан на фронти Великої Вітчизняної війни. В пам’ять про загиблих земляків на площі горить Вічний вогонь.