Площа Леніна

Площа Леніна

Площа Леніна

Площа Леніна

Одним з найбільш відвідуваних місць Волгограда є площа Леніна, яка до революції носила назву Микільської церкви. Спочатку вона була невпорядкованою і не мала дорожнього покриття. Часто тут зупинялися валки, що везуть рибу з Царицина і Астрахані в Москву. За час свого існування, площа Леніна не раз була місцем проведення мітингів і страйків.

У 20-х роках вона отримала свою нову назву — Площа 9 січня, в пам’ять про Криваве неділю. Під час Сталінградської битви в одному з тутешніх житлових будинків розмістилася група радянських бійців, яка оборонялася протягом 58 днів. В ході військових дій забудова площі сильно постраждала. В пам’ять про хоробрих захисників 9 січня 1950 року площа була перейменована в Площу Оборони.

У 1951 році тут побудували чотири однакових житлових будинки, визначивши характер подальшої забудови площі. Трохи пізніше, нові будинки об’єднали в напівкруглу колонаду, а торець будинку Павлова оформили барельєфом, який змальовував образ героя-переможця. Після того, як в 1960 році тут встановили пам’ятник Леніну, площа отримала ім’я великого вождя пролетаріату.