Площа Кірова

Площа Кірова

Площа Кірова

Площа Кірова

В центральному районі міста Кіровограда розташовується більшість місцевих визначних пам’яток і пам’ятників архітектури. В самому центрі вимощеної каменем площі височіє пам’ятник С. М. Кірову, ім’ям якого вона і названа.

Авторство приписують скульптору М. Р. Манизеру. Широкий постамент прикрашають об’ємні бронзові барельєфи, які відображають бурхливу революційну політичну діяльність Сергія Мироновича Кострікова, відомого під псевдонімом С. М. Кіров.

Ніхто точно не знає, на що саме спрямований вказуючий перст пам’ятника, але для більшості місцевих жителів призначити зустріч на центральній площі міста звучить як “зустрітися під пальцем”.

За спиною цього монумента розташовується будівля обласної державної адміністрації. Спочатку був збудований тільки перший поверх з високою вежею та годинником в центрі. Пізніше споруду було розширено і добудовані кілька поверхів. У його правому крилі розташовується місцева телерадіокомпанія.

Площа імені Кірова – одне з улюблених місць, де відпочиває більшість жителів міста, які люблять теплий вихідний день скуштувати морозива біля фонтану і погодувати численні зграї голубів.

Розташована площа в Ленінському районі Кіровограда між вулицями Двірцевій, Великій Перспективній, Дзержинського та В’ячеслава Чорновола.