Південний корпус гарматного двору

Південний корпус гарматного двору

Південний корпус гарматного двору

Південний корпус гарматного двору

Південний корпус є найстарішою кам’яною спорудою комплексу Гарматного двору. Він був побудований в 1-ій половині XVII століття. Тут розташовувалися виробничі приміщення, обладнані системою повітроводів, які мають велике значення в ливарному виробництві. Під час археологічних розкопок всередині будівлі вченим вдалося виявити фрагменти стародавніх споруд з цегли і каменю, які датуються XII-XVI століттями – епохою Волзької Булгарії і Казанського Ханства.

Західна частина корпусу впритул прилягає до кремлівської стіни, а поруч із східною частиною будівлі знаходяться мальовничі руїни, які свідчать про те, що спочатку форма будівлі була П-образної. Будівля двоповерхова, покрита тесом, на даху розташовані високі гостроверхі димоходи, складені з цегли і увінчані флюгерами.

Мальовничі фасади Південного корпусу Гарматного двору декоровані лопатками, під віконними карнизами простягнувся декоративний пояс. Наличники на вікнах виконані у формі валика, двері прикрашають ковані деталі. У період з 1998 по 2005 роки у Південному корпусі була проведена реставрація, після якої він постав перед численними гостями Казані у всій красі.