Пішохідна вулиця Віа Мерканті

Пішохідна вулиця Віа Мерканті

Пішохідна вулиця Віа Мерканті

Пішохідна вулиця Віа Мерканті

Віа Мерканті – центральна пішохідна вулиця Мілана, яка з’єднує площа Пьяцца дель Дуомо з площею Кордузіо і переходить у вулицю Данте. Її довжина становить близько 200 метрів. Віа Мерканті виникла в XIX столітті в результаті зносу і перебудови однойменної середньовічної площі. Спочатку площа була оточена стіною з шістьма воротами, сьогодні їх залишилося лише двоє. Уздовж вулиці розташовано кілька помітних пам’яток міста.

По одній стороні вулиці розташований Палаццо делла Раджионе, побудований в 1233 році, де до 1770 року розміщувався орган місцевого самоврядування. Всередині знаходиться єдина величезна кімната, а зовні його прикрашає барельєф із зображенням вершника. Поруч стоїть колодязь під назвою Pietra di Falliti, на який садили боржників, щоб повідомити іншим про їх неплатоспроможності.

Навпаки Палаццо Раджионе варто елегантний Палац Юрисконсультів XVI століття, його вежу прикрашає велика скульптура покровителя столиці Святого Амвросія. Тут же знаходиться Лоджія Осії, з якою коли-то оголошували судові вироки, а зліва від неї – палац Палатинской школи.