Підземне місто Саратлы

Підземне місто Саратлы

Підземне місто Саратлы

Підземне місто Саратлы

В районі Гюлагач знаходиться невелике селище Саратлы, який розташований посеред скель, в 22 кілометрах від траси Аксарай-Невшехір. Двома кілометрами північніше від нього знаходяться місця, через які колись проходив християнський Хрестовий шлях. З давніх пір тут мешкають люди, головне свідчення цьому — печерне місто, розташований в скелях біля селища. Він був виявлений археологами в 90-х роках, і з тих пір в ньому ведуться археологічні розкопки.

Вважається, що місто було споруджено за часів римської імперії, на користь цієї версії свідчать знайдені черепки глиняного посуду і залишки домашнього начиння. Більшість знахідок донині не відкриті для загального огляду. Внаслідок розкопок, станом на 2001 рік, було відкрито перші три поверхи підземного міста із семи існуючих. Загальна площа всіх розкопаних ходів і приміщень становить практично два квадратних кілометри.

Точно не відомо ким і коли він був створений, але припускають, що раніше місто використовували як укриття. Тут є колодязі, які досі функціонують, а також складські приміщення і близько 40 житлових кімнат, які доступні для туристів.