Памятник визволителям Брянська

Памятник визволителям Брянська

Памятник визволителям Брянська

Памятник визволителям Брянська

Пам’ятник визволителям Брянська є одним із символів Брянська і священним місцем для багатьох жителів міста. Урочисте відкриття монумента відбулося 17 вересня 1966 року. Ця подія була приурочена до 23-ї річниці визволення Брянська від німецько-фашистських загарбників.

У центрі скульптурного комплексу розташований 22-метровий бетонний обеліск Перемоги. Перед обеліском на світлому гранітному постаменті встановлена бронзова скульптура воїна висотою 4,2 метри. На лицьовій стороні обеліска — напис «За нашу Радянську Батьківщину»; на зворотному боці вирізьблено слова: «Вічна пам’ять героям, полеглим в боях за свободу і незалежність нашої Батьківщини. 1941-1945». По обидві сторони від центральної композицією розташовані дві скульптурні групи з бронзи: праворуч — йдуть в атаку солдати, ліворуч — група партизанів. На лицьовій стороні постаменту з групою солдатів напис: «17 вересня 1943 р. воїнами Радянської Армії та партизанських з’єднань звільнений від фашистських загарбників місто Брянськ». На постаменті з групою партизан — рядки вірша А. Софронова, що став гімном Брянської області:
«Шумів суворо брянський ліс,
Спускалися сині тумани,
І сосни чули навкруги,
Як йшли з перемогою партизани».
Обеліск і скульптурні композиції встановлені на одному загальному гранітному стилобаті. Перед центральною фігурою воїна у обеліска, горить Вічний вогонь.