Памятник Три хрести

Памятник Три хрести

Памятник Три хрести

Памятник Три хрести

Пам’ятник “Три хрести” розташований на правому березі Вільні у місті Вільнюс. Він являє собою три білих, взметнувшихся в небо хреста, встановлені в пам’ять про трагічну долю ченців – францисканців, які віддали життя за віру і встановлений на вершині гори в Калну-парку.

На вершині гори, яка раніше носила назву Лиса, коли стояв Кривий замок, пізніше спалений хрестоносцями. За переказами, в 1368 році язичники-виленчане напали на ченців-францисканців, що гостювали в будинку віленського воєводи Гастольда. Семеро були страчені, а трьом вдалося втекти. Їх схопили і скинули в річку Вільню, або розіп’яли на трьох хрестах, поставлений на Лисій горі.

В пам’ять про смерть християн, на вершині пагорба спорудили три дерев’яних хрести. Постарілі хрести в 1740 році були замінені новими. Простоявши до 1869 року, впали і ці. І тільки в 1916 році на кошти городян був споруджений бетонний монумент, який простояв до 1950 року, і вночі за наказом властей був зруйнований. У річницю масової депортації 1941 року, в червні 1989 року відбулося відкриття відродженого пам’ятника. Зараз на вершині гори розташований оглядовий майданчик, звідки відкривається прекрасна панорама Старого Вільнюса.