Памятник Петру Першому

Памятник Петру Першому

Памятник Петру Першому

Памятник Петру Першому

Пам’ятник Петру Першому в Таганрозі Ростовської області був виготовлений відомим російським скульптором Марком Матвеевичем Антокольським на прохання міської думи Таганрога, яку передав Антон Павлович Чехов при особистій зустрічі зі скульптором в Парижі.

Пам’ятник був відлитий в майстернях братів Тібо в Парижі, а п’єдестал до нього був виготовлений в 1901-му році художником Борисом Васильовичем Эдуарсом, власником художньої майстерні в Одесі.
Місце розташування монумента було вибране біля воріт міського саду на вулиці Петровській.

Урочисте відкриття відбулося 14-го травня 1903-го року в присутності городян і гостей міста. Постать Петра Першого в повний зріст, одягнена у мундир, була встановлена на гранітний постамент. Погляд Петра звернений до гавані, на побудову якої він приділив багато сил і уваги. На лицьовій стороні пам’ятника зроблено напис: “Імператору Петру I, Таганрог 1698-1898”.

У 1924-му році пам’ятник був перенесений у вестибюль міської бібліотеки імені Антона Павловича Чехова, а в 1933-му році – в Краєзнавчий музей. У 1940-му році монумент був встановлений на мисі напроти гавані, де і розташовується в даний час.