Памятник Остапу Бендеру

Памятник Остапу Бендеру

Памятник Остапу Бендеру

В чудовому міському саду Одеси, неподалік від пам’ятника Кісі Вороб’янінову, з’явився монумент ще одному знаменитому героєві роману “Дванадцять стільців” – Остапу Бендеру. Фігура була виконана відомим художником Сергієм Толкеевым. Бендер пильно спостерігає за виручкою, яку збирає Вороб’янінов біля входу в один з найпопулярніших ресторанів міста «У Печеськаго».

Обидві скульптури були виготовлені за рахунок місцевих підприємців, на вигляд вони бронзові, але насправді – виготовлені з гіпсу. Тому в разі негоди і ввечері, з метою вберегти скульптури від актів вандалізму, працівники ресторану заносять їх під дах закладу. Туристи часто підходять до улюблених героям, щоб сфотографуватися з ними, потиснути руку Бендеру і кинути монетку Вороб’янінову, вірячи, що цей «обряд» допоможе їм повернутися в Одесу.

Приблизно за 150 метрів від пам’яток Воробянинову і Бендеру, на Дерибасівській вулиці, розташована ще одна пам’ятка – розшукуваний ними дванадцятий стілець, до якого ви зможете пройти через Горсад. Адміністрація ресторану обіцяє, що незабаром тут також з’явиться фігура ще одного персонажа відомого роману – Паніковського.