Памятник Ні насильству

Памятник Ні насильству

Памятник Ні насильству

Памятник Ні насильству

“Ні насильству” – знаменитий на весь світ пам’ятник, що зображає масивний револьвер, чий стовбур зав’язаний вузлом. Всього по світу встановлено шістнадцять таких скульптур, проте найвідоміша розташована в центрі Стокгольма у Швеції.

Цей незвичайний пам’ятник був спроектований шведським скульптором Карлом Фредріком Рэйтерсвордом, якого в свій час жахнули насильницькі смерті відомих людей по всьому світу – Джона Леннона, Боба Крейна та багатьох інших. Перший такий пам’ятник був встановлений у Швеції в 1985 році, після чого копії скульптури з’явилися в Сполучених штатах, Люксембурзі, Німеччині, Франції та багатьох інших країнах.

“Ні насильству” являє собою величезну бронзову копію револьвера Кольт-Пітон, чиє дуло зав’язана вузлом і явно нездатне зробити постріл. Скульптура виконана дуже детально, а її моральний посил ясний і без додаткових пояснень. У 1993 року скульптура “Ні насильству” стала офіційним символом однойменної благодійної організації, яка пропагує соціальні зміни і боротьбу з проявами насильства.