Памятник морякам балтійським

Памятник морякам балтійським

Памятник морякам балтійським

Пам’ятник балтійським морякам, учасникам морського десанту, був встановлений в місті Санкт-Петербург в 1965 році. Він присвячений 22-м морякам-десантникам, які в ніч з 28-го по 29-е вересня 1941 року загинули близько села Морське. Пам’ятник являє собою невисокий гранітний постамент, біля підніжжя якого викладена бетонна доріжка, оточена товстою ланцюгом. По обидва боки монумента розташовані величезні залізні якоря, а також вінки і свіжі квіти.

На постаменті викарбовано напис «Вічна слава героям», яка увічнила пам’ять про жахливу трагедію, що сталася тут близько 70 років тому. Залишившись без підтримки, моряки билися до останнього патрона. Невеликими групами вони пробилися всередину Нижнього парку, але сили були нерівні. Майже всі десантники загинули, але змусили німецьке командування перекинути частину своїх сил на цю ділянку, тим самим прибравши їх з інших напрямків.

При розчищенні петергофськи парків в 1944 році в землі знайшли стару флягу, з якої випало дві записки. У першій було всього лише п’ять простих слів: “Живі, співайте про нас! Ведмедик”, а в другій – фраза: “Люди! Руська земля! Улюблений Балтфлот! Вмираємо, але не здаємося…”