Памятник генерал-губернатору Сироткін Д. В.

Памятник генерал-губернатору Сироткін Д. В.

Памятник генерал-губернатору Сироткін Д. В.

Памятник генерал-губернатору Сироткін Д. В.

Пам’ятник Д. В. Сироткін, власнику власного пароплавного справи, встановлений в Нижньому Новгороді на улюбленому місці мецената – волзькому укосі.

Дмитро Васильович Сироткін – купець-меценат, видатний громадський діяч. Він народився в Нижегородської губернії в 1864 році в сім’ї селянина, який володів двома пароплавами. З дитинства Дмитро був пов’язаний з корабельним справою – допомагав батькові по роботі на теплоходах. У 1894 році Сироткін сам стає господарем пароплавного справи. Так, він розробив новий і досить перспективний напрямок у підприємницькій діяльності, а саме – транспортування нафтопродуктів річковим шляхом. В кінці 90-х років XIX століття Сироткін спорудив кілька дерев’яних баржею нової конструкції, які вражали сучасників своїми гігантськими розмірами. Переворот в суднобудуванні барж справила створена в 1907 році баржа «Марфа-Посадница».

У 1911 році Сироткін приступив до реалізації ще одного грандіозного за масштабом проекту – він почав замінювати пароплави на теплоходи з дизельними двигунами, скорочуючи таким чином витрата палива. Більш того, у 1911 році за його ініціативою було запущено будівництво нового суднобудівного заводу, отримав назву «Нижегородський теплохід». Сьогодні це одне з найбільш успішних суднобудівних підприємств у регіоні.
Автор пам’ятника Сироткін – Віктор Пурехов.