Палац Мірабель

Палац Мірабель

Палац Мірабель

Палац Мірабель

Палац Мірабель (первісна назва – Альтенау) був побудований у 1606 році за наказом архієпископа Вольфа Дітріха фон Райтенау. Палац призначався для його коханки – Соломії Альт, яка жила тут і тут же народила йому 15 дітей (тільки 10 з них вижили). Після смерті Вольфа Дітріха палац перейшов до його приймача, Маркусу фон Хоэнему. Він і дав палацу нове ім’я – Мірабель.

У 1818 році Зальцбург пережив велика пожежа, у якому постраждав і палац. Тому, хоча над зовнішнім виглядом палацу попрацював відомий архітектор Лукас фон Хільдебрандт, все ж його сучасний вигляд – це справа рук Петера де Нобеля, архітектурного консультанта і директора Віденської архітектурної школи. Від роботи Хільдебрандта залишилася тільки чудова барокова сходи і ліпнина над деякими вікнами.

Палац Мірабель знаменитий не стільки своїм зовнішнім виглядом, скільки чудовим садом, розбитим тут наприкінці XVII століття. Романтична обстановка палацу, пишне оздоблення залів та чудовий сад з величезним фонтаном, оточеним скульптурами Стихій, притягує сюди любителів романтики. У залах палацу регулярно проводяться різні свята, в тому числі весілля. Палац відкритий цілий рік.