Палац Естерхазі

Палац Естерхазі

Палац Естерхазі

Палац Естерхазі

Спочатку Йожефом Естерхазі був побудований мисливський замок на 20 кімнат і два парадних залу. Але це не відповідало амбіціям його сина Міклоша. Будучи самим багатим дворянином Угорщини, він задумав створити палац, не по пишності Версалю. Для цього були запрошені найкращі італійські художники і архітектори і були витрачені величезні кошти.

Мисливський замок був перебудований і значно розширений за рахунок бічних прибудов, які надають фасаду форму півкола. Перед палацом був розбитий чудовий фонтан зі скульптурами дельфіна і херувимів.
Усього в палаці 126 кімнат, кожна з яких відрізняється оригінальним оформленням і не повторює одна іншу.

На першому поверсі розташувалося красиве приміщення палацу – Зал прийомів, виконаний в італійському стилі. Стать його викладений мармуровою плиткою, стеля розписаний міфологічними сюжетами і танцюючими ангелами. Музичний зал захоплює своїми позолоченими стінами.
Стеля парадного залу прикрашає величезна фреска, що зображає Аполлона на колісниці, та алегоричні постаті Дня і Ночі. Фреска має дивовижну особливість: з якої б точки залу ви на неї подивилися, здається, що колісниця рухається прямо на вас.

Крім основної будівлі в музейний комплекс увійшли оперний театр, ляльковий театр, «Апельсиновий дім», музичний будинок, а також французька і англійська парки.