Палац Бінненхоф

Палац Бінненхоф

Палац Бінненхоф

Унікальний архітектурний ансамбль, не тільки центр міста, але і політичний центр країни. Саме тут розташовуються Генеральні штати (парламент Нідерландів) і резиденція прем’єр-міністра.

Історія Бинненхофа почалася в 1230 році, коли граф Голландії Флоріс IV придбав ділянку землі, на якому згодом виросло місто Гаага. Його син Віллем II в 1247 році побудував на цій ділянці мисливський замок, а при внука Флорисе V за проектом архітектора Герарда ван Лейдена був зведений замок Риддерзаал.

Ще одна будівля з 1815 року використовувалося як місце знаходження Генеральних штатів. У 1992 році нижня палата переїхала в сучасну будівлю, також входить в комплекс Бинненхофа. Одна з веж використовується як робоча резиденція прем’єр-міністра.

Фасад Риддерзаала досі є домінуючим в ансамблі Бинненхофа. Риддерзаал являє собою будівлю в готичному стилі з трикутним причілком і двома вежами по краях. Над входом знаходиться велике кругле вікно («троянда»), прикрашена гербами правили в Нідерландах династій.

До центру Бинненхофа ведуть двоє воріт – Регентські та Гренадерські. У внутрішньому дворі Бинненхофа увагу привертає церква з двома вежами і кований фонтан.