Пагорб Дарсан

Пагорб Дарсан

Пагорб Дарсан

Пагорб Дарсан

Місто Ялта розкинувся на трьох пагорбах – центральний і найвищий з них – пагорб Дарсан, що розділяє долини річок Швидкої і Водоспадної. Назва пагорба відбувається, ймовірно, від турецького «дорук-сам» – масивна брила.

Потрапити на вершину пагорба можна скориставшись Малої канатною дорогою. Відкрита ще у 1967 році і обладнана двомісними кабінками, що рухаються по колу без зупинок, старенька канатка неспішно підніме вас до видатної видовим павільйону. Звідси, з висоти ста десяти метрів, ви зможете насолодитися прекрасним панорамним виглядом на Ялту і Чорне море. Саме на цій дорозі під пісню групи «Акваріум» про золотом місті піднімалися над Ялтою герої кінофільму «Асса». Нижня станція Ялти-Гірки знаходиться в будівлі готелю «Таврида».

Поблизу від станції канатної дороги знаходиться будівля історичного музею Ялти, з експозиціями, присвяченими дореволюційної і радянської історії міста. На пагорбі Слави, що лежить поруч з пагорбом Дарсан, можна відвідати меморіальний комплекс, присвячений пам’яті полеглим у роки громадянської і Великої Вітчизняної воєн.