Озеро Синевир

Озеро Синевир

Озеро Синевир

Озеро Синевир

Дивовижної краси озеро Синевир – Полянське, розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря, є найбільшим озером українського Закарпаття. Воно розташоване поруч з селом Синевирська поляна,Міжгірського району, Закарпатської області.

Існують гарні місцеві легенди про походження цього озера. За однією з них, воно вийшло з сліз красуні Сині, оплакивающей свого загиблого коханого Вира, за іншою легендою – із сліз пастуха Івана, разлученного з батьківщиною. Насправді ж озеро утворилося близько десяти тисяч років тому, в післяльодовиковий період, в результаті сильного зсуву, викликаного землетрусом.

Озеро оточене горами, на яких ростуть стародавні смереки і ялиці. Синевир просто вражає своєю пишністю, особливо якщо дивитися на нього з гори Озірної. Тоді стає зрозумілим друга назва Синевира – Морське око.

У 1989 році на території, що оточує озеро, був створений національний парк Синевир. На його території заборонено полювання, а в озері заборонено ловити рибу, хоча там і водяться такі рідкісні види риб, як райдужна,озерна і річкова форель, а також гольяк.

А на полустрове можна побачити 13-метрову скульптуру Сині і Вира, виконану з червоного дерева.