Озеро Інкіт

Озеро Інкіт

Озеро Інкіт

Озеро Інкіт

Озеро Інкіт являє собою реліктове озеро в Абхазії, на території Гагрського району.Це озеро – одне з восьми озер півострова Піцунда і знаходиться на одному рівні з морем. Площа дзеркала 0,4 квадратних кілометра, найбільша глибина 3,2 метра, місткість води 810 000 кубометрів. Раннє, вода в озері була прісною, але пізніше, в озеро почала надходити солона морська вода і на даний момент солоність становить 5 грамів на літр води.

В результаті дії морських хвиль , береги озера були сильно заболочені і стали розсадником малярійних комарів. У 1931 році, в озеро запустили маленьку, личинкоядную рибку – гамбузию. З її допомогою комарі були знищені повністю, що послужило сприятливим фактором для подальшого розвитку курорту Піцунда. Пізніше була побудована ціла мережа меліораційних споруд – каналів і насосних станцій.

Про озеро Інкіт складено багато легенд і переказів. Одна з них розповідає про античному місті Питиусе, гаванню якого і служило озеро в IV столітті до нашої ери, тут стояли кораблі великого полководця стародавності Олександра Македонського. Археологи виявили на берегах Инкита ряд цікавих античних предметів і фундаменти давніх будівель.