Острів Елефантіна в Асуані

Острів Елефантіна в Асуані

Острів Елефантіна в Асуані

Острів Елефантіна в Асуані

1,5-кілометровий острів Елефантіна поділяє Ніл на два рукави прямо навпроти узбережжя Асуана. Високий берег острова облицьований кам’яними плитами, на яких викарбувані ієрогліфічні написи. З цієї частини острова і починався древній Асуан.

Сотні років тому тут було поселення Джебу (“слон”). Його назва говорить про те, що тут велася торгівля слоновою кісткою. Поселення знаходилось на кордоні з Нубией і всією Африкою і відігравало суттєву роль у торгівлі. Тут збирали данину з караванів і суден, що проходили через перші нільські пороги.

Зараз центральну частину острова займають три нубийские села, в яких можна познайомитися із своєрідним побутом місцевих жителів. На півдні острова є невеликий історичний музей. У ньому виставляються пам’ятники від преддинастической доби до часів греко-римського панування, знайдені в околицях, а також в провінції Нубія.

Ще одна визначна пам’ятка Елефантини – величезний ниломер, стародавня споруда, призначена для виміру рівня води в річці. Зараз, як і раніше, розлив Нілу відбувається майже завжди між 15 і 18 червня, і в районі Асуана вода піднімається приблизно на 7 метрів.