Особливості прикусу

4-14-2018


Красива посмішка – це запорука успіху людини не тільки в суспільному, але і в особистому житті. Рівний зубний ряд і правильний прикус – це і естетика і здоров’я всього організму. Хочу запропонувати поставити http://lukashuk.com.ua/services/breket-sistem/

Прикус або, як його називають, оклюзія – це специфіка змикання зубного ряду. За статистикою правильним прикусом володіють лише 10% населення всього світу. У сучасному суспільстві всі більше людей, як у дитячому, так і в дорослому віці, мають аномальним прикусом.

Визначити тип прикусу зможе тільки лікар-ортодонт. Тим не менш, можливо самому оцінити стан свого прикусу, і при виявленні будь-яких відхилень, звернутися до фахівця.

Яким повинен бути правильний прикус
В першу чергу потрібно вивчити своє обличчя:

при правильному прикусі овал обличчя рівний;
нижня частина обличчя симетрична;
середня лицьова лінія повинна рівно проходити між першими різцями верхньої та нижньої щелепи;
Візуально правильний прикус виглядає так:

зуби нижньої і верхньої щелепи розташовуються чітко по одній лінії і щільно притискаються один до одного;
відсутній скупченість зубного ряду;
немає проміжків між зубами;
при змиканні щелеп верхні зуби повинні накривати нижні десь на одну третину.
Правильна оклюзія забезпечує не тільки естетичний комфорт, але і повноцінне функціонування щелеп у процесі жування їжі.

Також приводом для візиту до лікаря може стати надмірне скупчення на деяких зубах нальоту. Це може говорити про те, що не всі зуби беруть участь в процесі жування, що говорить про неправильну оклюзії.

При наявності косою або відкритої оклюзії, як правило, люди шепелявят, тому, якщо дитина не вимовляє шиплячі літери, варто звернутися за консультацією до лікаря-ортодонта.

Виявивши у себе ознаки неправильної оклюзії, не варто засмучуватися, оскільки сучасна ортодонтія успішно справляється з різними аномаліями прикусу.

Виправлення прикусу
Конструкції для виправлення прикусу можуть бути знімного і незнімного типу. Останній вид фіксується в кабінеті лікаря-ортодонта, знімні конструкції пацієнт сам знімає і вдягає. Вибір того чи іншого виробу для виправлення прикусу залежить від віку пацієнта, а також від ступеня викривлення зубного ряду та особливостей прикусу. До знімним ортодонтичним апаратів відносяться капи і платівки, до незнімних – брекет-системи.

Своєчасно проведене лікування зубощелепних патологій є також профілактикою загальних відхилень в роботі організму.

Рівний зубний ряд і правильний прикус відповідають за правильне пережовування їжі. Погано подрібнені частинки їжі можуть стати причиною розвитку хвороб ШЛУНКОВО-кишкового тракту.
Аномалії прикусу у дорослому віці можуть провокувати головні болі, перешкодою для проведення протезування зубів, а також ускладнити процедуру естетичної реставрації.
Правильний прикус робить овал обличчя симетричним, а посмішку красивою!

Рекомендації лікаря-ортодонта, як з самого юного віку подбати про формування правильного прикусу:

Формування жувального апарату починається ще під час ембріонального розвитку. Тому майбутній мамі слід правильно харчуватися і вести здоровий спосіб життя.
Велике значення має природне грудне вигодовування.
Після двох років малюка потрібно відучувати від смоктання пальця і іграшок.
Для формування правильного прикусу, після появи молочних зубів у раціон дитини повинна бути включена тверда їжа.
Важливо стежити за гігієною зубів і ясен протягом усього життя, починаючи від появи перших зубів. При наявності карієсу на молочних зубах, їх відразу ж потрібно лікувати і не чекати, поки вони зміняться на постійні.