Орлик над Влтавою

Орлик над Влтавою

Орлик над Влтавою

Перші камені майбутнього замку Орлик були закладені в 13-му столітті на річці Влтаві, за наказом чеського короля Пржемисла Отакара ІІ. Спочатку це була скромна фортеця, яка відповідала за виконання не менш скромних завдань. Справа в тому, що переправа через Влтаву обкладалася митом, і для контролю цього процесу було необхідно якесь укріплення.

Протягом наступних двох століть фортеця повільно добудовувалася, все більше мимохідь на справжній замок. Як показали розкопки, в ці роки на території фортеці навіть утворилося невелике поселення. У 1508-му році в Орлика сталася пожежа. Його реконструкція велася в стилі ренесанс, при цьому кардинально змінювався інтер’єр замку.

У наступні століття замок змінював господарів як рукавички – спершу король милував замок роду Швамбергов, від них замок перейшов до роду Эггенбергов, після замок успадкував князь Франциск Шварценберг, а в 19-му столітті замок і зовсім забрали комуністи. Сьогодні Орлик повернуто дворянського роду Шварценбергів і відкритий для всіх бажаючих.