Олександро-Свірський монастир

Олександро-Свірський монастир

Олександро-Свірський монастир

Олександро-Свірський монастир

Свято-Троїцький Олександро-Свірський монастир – одне з благодатних місць Ленінградської області. Обитель розташована у доволі глухому місці недалеко від кордону з Карелією. Але тут завжди багато паломників.

Преподобний Олександр Свірський заснував монастир в тутешньому сосновому лісі в 1508 році, після явища йому божественного знака. У 16-17 століття тут сформувався цілий комплекс з двома центрами – Троїцьким і Преображенським. Він виглядає дуже мальовничо і зберігає в своєму образі потаємні, споконвічно російські риси.

Найдавніша споруда монастиря – церкву Покрови Святої Богородиці 16 століття. Всього на території комплексу шість храмів. У Троїцькому соборі збереглися ікони і настінні розписи 18 століття.

Після революції і під час Великої Вітчизняної війни монастир був розграбований і зруйнований. У 1997 році обитель була повернута церкві. У цей же час сюди повернулися святі мощі Олександра Свірського. У наші дні всі споруди монастиря потребують реставрації, але навіть в застарілому вигляді він виглядає велично і залишає незвичайне враження.