Олександрівський парк

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Міські парки та сади
>

Олександрівський парк (Олександрійський парк) — пейзажний парк у Петергофі. Парк розташований на південь від парку Олександрія між Санкт-Петербурзьким проспектом і залізницею Санкт-Петербург — Калище.

Парк був заснований в 1734 році як царські мисливська угіддя, що називалися Великим, або Оленячим, звіринцем. У 1832-1836 рр. за проектом А. А. Менеласа і В. І. Шарлеманя садовий майстер П. І. Ерлер справив осушення території, вирив мальовничий штучний ставок з звивистими берегами і трьома островами, проклав гравійні дороги, насадив березові гаї, групи дуби, ялини й сосни. На островах були споруджені Чавунна альтанка і Швейцарський будиночок (не збереглися). До наших днів збереглися тільки будівлі двох караулок, побудованих в ХІХ столітті. У радянський час був перейменований в Пролетарський парк. В період Великої Вітчизняної війни зеленого масиву Олександрівського парку нанесений збиток, але планування його збереглася без змін.

В даний час парк служить місцем відпочинку і занять фізичними вправами жителів мікрорайону. У парку проводяться міські спортивні змагання, такі як легкоатлетичний пробіг, присвячений Дню Перемоги, і змагання по їзді на собачих упряжках.