Нова телевежа Ташкентська

Нова телевежа Ташкентська

Нова телевежа Ташкентська

Нова телевежа Ташкентська

У Ташкенті розташована десята по висоті телевежа світу. Це друге по висоті будова Центральної Азії, висота вежі становить 375 метрів. Будівництво тривало з 1978 по 1985 рік. У 1991 році Ташкентську телевежу включили в Міжнародну федерацію великих веж світу. Це складне досягнення інженерної думки, виконане у своєрідній національній манері.

Основні задачі, виконувані Ташкентської телевежею – телемовлення та радіомовлення. Також на ній встановлена метеорологічна апаратура. Обладнання вежі дозволяє їй приймати кілька десятків програм телебачення, здійснювати супутниковий цифровий зв’язок. Фойє вежі прикрашений мозаїчним панно та макетами всіх будівель, що входять у Федерацію великих веж світу.

Для туристів проводяться екскурсії, під час яких можна помилуватися панорамою Ташкента з оглядового майданчика, розташованого на стометровій висоті, також в телевежі є обертовий двозальний ресторан «Коинот(Космос)»: синій національний зал розташований на позначці в 98 метрів, європейський червоний – на позначці 104 метри. Протягом години зали ресторану здійснюють повний оборот навколо осі телевежі.