Нікітський бульвар у Москві

Нікітський бульвар у Москві

Нікітський бульвар у Москві

Нікітський бульвар у Москві

Нікітський бульвар, який з 1950 по 1993 рік був відомий як Суворовський бульвар, знаходиться в Центральному адміністративному окрузі столиці Росії. Бульвар починається біля площі Арбатские Ворота і закінчується біля площі Нікітські ворота.

Історія Нікітського бульвару починається з XVI століття, коли дід царя Михайла Федоровича – боярин Н.Р. Захар’їн-Юр’єв у Ямського двору заклав основу жіночого Нікітського монастиря, скасованого в 1920-х роках і остаточно розібрали в 1933 році. На місці, де раніше стояла обитель, побудували електропідстанцію метрополітену.

В пам’ять про Нікітському монастирі назвали ворота так званого Білого міста. У другій половині XVII століття паркан і ворота Білого міста розібрали, а на цьому місці в 1820-х роках був розбитий бульвар, названий Нікітінським.

У 1950 році Нікітінський бульвар перейменували в Суворовський на честь знаменитого російського полководця, який жив колись на Великій Нікітській вулиці. У 1994 році Микитиного бульвару повернули його історичну назву.