Національний меморіал памяті жертвам нацизму Яд Ва-Шем

Національний меморіал памяті жертвам нацизму Яд Ва-Шем

Національний меморіал памяті жертвам нацизму Яд Ва-Шем

Національний меморіал Яд Ва-шем присвячений пам’яті мільйонів євреїв, які стали жертвами нацизму. Це масштабний комплекс, до складу якого входять кілька музеїв, архів, бібліотека, пам’ятники та обеліски, а також Міжнародний інститут з вивчення катастрофи.

Комплекс Яд Ва-шем включає Зал Пам’яті, де проходять церемонії, присвячені жертвам нацизму і горить Вічний Вогонь, Дитячий меморіал у пам’ять 1,5 мільйони знищених дітей, Історичний музей катастрофи, що нараховує понад 2 тисячі експонатів. У їх числі – листи, щоденники, фотографії, відео – та музичні записи, що свідчать про трагедію людства. Заслуговують уваги Сад і Алея Праведників народів світу, що увічнюють пам’ять про тих, хто, ризикуючи власним життям, рятував євреїв від страт і жахів концтаборів, а також Меморіал депортованим (справжній вагон для перевезення худоби – саме в таких вагонах людей відправляли в табори смерті), Художній музей (в експозиції музею – твори мистецтва, присвячені катастрофі і створені її свідками і жертвами). У створенні комплексу брали участь такі архітектори, як Бернард Фінк, Моше Сафді.

На території комплексу є синагога, книжковий магазин, кілька кафе, є умови для відвідувачів з обмеженими можливостями. Діти до 10 років не допускаються. Відвідування комплексу безкоштовно.