Набережна Шеппсбрун

Набережна Шеппсбрун

Набережна Шеппсбрун

Набережна Шеппсбрун

Чарівна, вільна і простора набережна Шеппсбрун в Стокгольмі не залишає байдужим жодного гостя міста. Це чудове місце тягне письменників, поетів, художників, які, зустрічаючи світанок, пишуть тут свої картини. Це поєднання неймовірно швидко вислизає історії та сміливої сучасності, яка, втім, не наступає на п’яти попередниці, а доповнює її.

Справжній свій розквіт набережна побачила в 17 столітті, тоді неприборкані річкові води підмивали бідні будинки торговців, і вони то і справа руйнувалися, до того ж місту потрібен був не тільки символ, але і хороший сучасний порт, тому було прийнято рішення облаштувати набережну, а вдома перебудувати. З бідняцького кварталу вийшов район для знаті, а бурхлива річка виявилася закута в високі стіни насипний набережній. Саме насип і задала тон архітектурі тутешнього району, нерівні по висоті вали довелося пристосовувати під будови. Земля була дорога, тому вдома виростали суцільною стіною і зовні були схожі на сходи під відкритим небом.

У 20 столітті набережну знову почали оновлювати. Частина будинків була перебудована, частина знесли і побудували, приміром, відділення банку, але вдалося і сучасним будівельникам зберегти неповторність 17 століття, дух часу. Набережна легка і гостинна.