Набережна Кутузова

Набережна Кутузова

Набережна Кутузова

Набережна Кутузова

Набережна Кутузова розташована в історичному центрі міста Санкт-Петербурга і знаходиться на лівому березі річки Неви між Ливарним і Пральним мостами.

До 1860 року набережна Кутузова не виділялася в окрему вулицю і була частиною Палацовій набережній. Потім набережна стала називатися Гагарінської, в честь князя Матвія Гагаріна, який володів тут деякої нерухомістю. Після 1902 року набережна почала називатися Французької, так як, стала місцем розташування будівлі посольства Франції і лише в 1945 році набережна, звана до того моменту набережній Жореса, отримала свою сучасну назву.

До набережної виходять станції «Площа Леніна» і «Чернишевська» Санкт-Петербурзького метрополітену. На набережній розташовується історична будівля офіцерських казарм лейб-гвардії, побудований за проектом архітекторів А. Гемилиана і В. Роута. Також тут знаходяться і інші пам’ятки архітектури XIX-XX століть, в тому числі будинок Шереметєва, будинок князя Куропаткина і будинок, в якому два роки проживав Олександр Сергійович Пушкін.