Музей-садиба В. Е. Рєпіна «Пенати»

Музей-садиба В. Е. Рєпіна «Пенати»

Музей-садиба В. Е. Рєпіна «Пенати»

Музей-садиба В. Е. Рєпіна «Пенати»

Садибу «Пенати» Рєпін побудував для Наталії Нордман, яка після смерті Рєпіна передала майно Академії мистецтв для відкриття музею.

Художник побудував двоповерховий будинок зі скляним дахом і безліччю вікон і веранд, які висвітлюють його майстерні. Будинок складається з майстерні, кабінету, вітальні і їдальні. Назва садибі було дано на честь римських богів – охоронців домашнього вогнища. Їх зображення, створені самим Рєпіним, видно на воротах садиби.

Музей, присвячений Рєпіну, відкрився в 1940 році. Після Великої Вітчизняної війни будинок згорів, але в 1962 році садибу відновили. Майстерня художника зберігає багато його робіт. Тут знаходиться останній автопортрет Рєпіна, етюд «Римський воїн», написаний за кілька місяців до смерті. Улюбленим його кабінетом була бібліотека, де він любив малювати, слухаючи твори улюблених авторів, які читали йому родичі.

Садибу відвідувало багато гостей, які розташовувалися у вітальні. У цій кімнаті стоїть знаменитий обертовий круглий стіл. Біля садиби розбитий прекрасний парк з ставками, містками, алеями і альтанками. В цьому парку і похований великий художник, на місці, яке він сам собі вибрав.