Монастир Ксенофонт

Монастир Ксенофонт

Монастир Ксенофонт

Монастир Ксенофонт

Ксенофонт знаходиться на святій для всіх православних горі Афон. Стоїть він біля підніжжя пагорба майже на березі моря. Присвячений святому Георгію Побідоносцю. Перший храм на цьому місці, імовірно, був побудований в 520 році святим Ксенофонтом. Саме його вважають засновником цього монастиря.

Перші відомі згадки про монастир відносяться до 1083 році. До вторгнення в Грецію турків це була квітуча оселя. Після важких часів воєн і розорення обитель відновлювалася і перебудовувалася. Останні зміни відносяться до початку 19 століття, коли був побудований новий собор, присвячений святому великомученику Георгію. Це найбільший на Афоні храм з великим іконостасом з кольорового мармуру. По сусідству розташований перший собор монастиря з каплицею святого Димитрія, її вважають найдавнішим храмом монастиря. Також в монастирський комплекс входять ще дванадцять церков і каплиць, келія в Каре і скит Благовіщення Пресвятої Богородиці. Все це багатство приховано за високою кам’яною стіною з кріпосної вежею.

Ксенофонт славиться двома чудодійними іконами Матері Божої та святого Георгія, тут же зберігаються мощі кількох святих, у тому числі святителя Іоанна Златоуста. У місцевій бібліотеці зберігаються древні книги та рукописи.