Монастир Богоматері і джерело Зоодоху Піги

Монастир Богоматері і джерело Зоодоху Піги

Монастир Богоматері і джерело Зоодоху Піги

Монастир Богоматері і розташований поряд з ним джерело Зоодоху Піги – християнські святині, що славляться своїми чудесами протягом століть.

Версій дати заснування храму немало, але найбільш достовірна належить Прокопу Кесарийскому, згідно з якою храм засновано у 560 р. в епоху правління Юстиніана I (527-565), исцелившего свою жовчнокам’яну хворобу тутешньої цілющою водою.

Розташований за міськими стінами монастир Балыклы не раз піддавався розграбуванню і руйнуванню в ході численних облог Константинополя аварами, арабами, болгарами і османами.
Храм не раз відновлювався, і до 1547 р. від церкви часів Юстиніана нічого не залишилося. Однак, хворі та стражденні (як православні, так і мусульмани) як і раніше прагнули до святого джерела. У 1833 р. з ініціативи Патріархату Нового Риму і Константинопольської православної церкви тут був побудований храм, який ми можемо побачити зараз.

У храмовий комплекс, крім будівлі церкви, входять жіночий монастир, некрополь засновників і знаходиться в крипті святе джерело, відвідати який ви можете щоденно з 08.00-17.00.