Містечко Яншо

Містечко Яншо

Містечко Яншо

Містечко Яншо

Містечко Яншо знаходиться в 65 км від Гуйліня. Дорога з гуйлиньского аеропорту до Яншо на автобусі займе близько 2 годин. Сам містечко оточене кількома вапняковими вершинами і з висоти нагадує лотос. Цей вид, а також краса місцевих пейзажів були не раз оспівані у віршах китайських поетів.

Яншо популярний у західних мандрівників, а от російські туристи тут бувають нечасто. Вважається, що природа тут не гірше, ніж в мальовничому Гуйлінь, але менше зіпсована міською забудовою. Однак деякі скептично настроєні мандрівники стверджують, що численні туристи вже знищили привабливу чистоту Яншо і перетворили містечко в черговий, засмічене курорт, а колись прозору річку – в каналізацію. Так це чи ні, можна дізнатися тільки на власному досвіді. Тим більше, що барвисті пейзажі Яншо, немов зійшли зі сторінок книги казок, зберегли свою чарівну принадність.

Одна з особливостей Яншо – ресторани з західної кухонь. Найвідоміший називається “Мей Ю”, що у приблизному перекладі з китайського означає: “у нас немає”. Плакат біля входу роз’яснює сенс незвичайного назви: “у нас немає теплого пива”, “у нас немає бридкої їжі”, “у нас немає здирництва”, “у нас немає “плати валютою”, “у нас немає поганого обслуговування”.

Майже всі жителі Яншо так чи інакше пов’язані з обслуговуванням потоку західних мандрівників. Продавці кукурудзи на вулицях говорять по-англійськи, всюди туристичні агенції та інтернет-кафе.