Міст Свободи

Міст Свободи

Міст Свободи

Міст Свободи

Міст Свободи, починаючи з 1933 року, зв’язав Венецію з материком автомобільною магістраллю. До цього моменту потрапити в місто можна було тільки за допомогою залізниці.

Перший залізничний міст для зв’язку з материковою частиною був побудований ще в 1846 році, коли Венеція входила до складу Австрійської імперії. Залізнична гілка, прокладена по ньому, закінчувалася на венеціанському вокзалі Санта-Лючія.

Двадцяте століття принесло небачене розвиток автомобільного транспорту, і в 1931 році італійський інженер Еудженіо Міоццо запропонував реконструювати і розширити залізничний міст, зробивши його придатним для пересування машин. У 1933 році, під час правління Беніто Муссоліні, запропонований проект був реалізований під назвою понте Литторио. Таким чином виник абсолютно новий міст, який після закінчення Другої світової війни цілком закономірно був перейменований в Міст Свободи.

Загальна довжина моста становить майже 4 кілометри. Рух здійснюється по двох смугах в кожну сторону. Крім того, є велосипедна і пішохідна доріжки. Міст веде до площі Рома, де знаходиться величезна стоянка машин і автобусів. Щоб потрапити звідси в історичну частину Венеції, треба пересісти на водний трамвай.